Ile kosztuje psychoterapia par?

Cena psychoterapii par ustalana jest na podstawie ilości i częstotliwości spotkań ze specjalistą. W Centrum IDEA Kraków standardowa sesja z psychoterapeutą par trwa 90 min. i kosztuje 300 zł. Najlepsze efekty przynoszą regularne spotkania, zgodnie z ustalonym wspólnie celem i harmonogramem. Zwykle zaleca się uczestniczenie w sesji przynajmniej raz w tygodniu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty par?

Pierwsza wizyta u psychoterapeuty par polega przede wszystkim na rozmowie. Specjalista będzie starał się zapewnić Wam komfortowe warunki do dialogu, udzielając głosu każdemu z Was, obserwując komunikaty werbalne i zachowania niewerbalne. Na podstawie zebranych wniosków określi poziom motywacji, zaangażowania, chęci do pracy nad związkiem i udziału w terapii. Wspólnie wyznaczycie realne do osiągnięcia cele i metody terapeutyczne, zmierzające do odbudowania związku, opartego na otwartości, zaufaniu i szacunku. Psychoterapeuta par będzie zadawać przede wszystkim pytania, odnoszące się do początków Waszej znajomości, przyczyn zawarcia związku oraz powodów, dla których zdecydowaliście podjąć terapię właśnie teraz.

Ile trwa psychoterapia par?

Przebieg i czas trwania psychoterapii par ustalany jest indywidualne. Zwykle psychoterapia par trwa od kilku miesięcy do roku, w zależności od specyfiki i złożoności problemów, nad którymi trzeba popracować oraz motywacji i zaangażowania partnerów w realizację założonych celów. Odbudowanie zaufania, poprawa umiejętności komunikacyjnych, panowanie nad emocjami, wyrażanie własnego zdania bez strachu i włączenie empatii należą do głównych obszarów wsparcia.

Na czym polega psychoterapia par?

Psychoterapia par polega na wypracowaniu ze specjalistą skutecznych metod rozwiązywania problemów, które pojawiły się w związku dwojga ludzi. Za pośrednictwem odpowiednich technik i ćwiczeń terapeutycznych, dochodzi do wypracowania skutecznych sposobów komunikacji, w tym wyrażania własnych potrzeb i emocji, co stanowi fundament budowania więzi między partnerami. Rozmowa i odbudowa wzajemnego zaufania stają się elementami, na których skupia się efektywna psychoterapia par. Kraków z Centrum IDEA to miejsce, w którym znajdziesz wykwalifikowanych i doświadczonych psychoterapeutów, którzy pomogą dotrzeć do sedna konfliktów i przywrócić równowagę w związku. Co ważne, każdy psychoterapeuta jest objęty tajemnicą zawodową, dzięki czemu wszystkie etapy terapii pozostają poufne.

Dla kogo jest psychoterapia par?

Psychoterapia par skierowana jest do osób, które mają motywację do pozostania w związku i odbudowania relacji, ale nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z problemami i frustracją. Psychoterapia par jest również odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które rozważają rozstanie lub powrót do siebie po rozstaniu. Nadrzędnym celem psychoterapii par w każdym przypadku jest poprawa komfortu i jakości życia pacjentów.

Przebieg i efekty psychoterapii par – Kraków

Zastanawiasz się, co daje psychoterapia par? Udzielenie odpowiedzi na pytanie o efekty psychoterapii par wiąże się z wieloma aspektami. Weź pod uwagę przede wszystkim cel psychoterapii, ustalony z partnerem i specjalistą podczas pierwszej wizyty. Dzięki temu lepiej przygotujesz się na kolejne spotkania, które powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu, zgodnie z tzw. kontraktem terapeutycznym. Zbiór zasad psychoterapii par dotyczy nie tylko celu i częstotliwości spotkań, ale również długości sesji i form współpracy. Kluczowe znaczenie dla powodzenia psychoterapii par ma również czas, który przeznaczysz z partnerem na pracę nad związkiem poza gabinetem specjalisty, wykonując zalecane przez psychoterapeutę ćwiczenia. Efekty pracy osobistej są omawiane podczas kolejnych wizyt.

 

Pierwsze sesje z psychoterapeutą w Centrum IDEA Kraków mogą przynieść przede wszystkim zatrzymanie eskalacji negatywnych emocji i wzmocnić poczucie stabilizacji. Bardziej zauważalne efekty pojawią się z czasem, w zależności od skali problemów, które wpłynęły na rozpad relacji w związku. Najskuteczniejsze formy psychoterapii par, z którymi możesz spotkać się na sesjach to: terapia behawioralno-poznawcza, terapia systemowa, psychoterapia indywidualna oraz terapia psychodynamiczna. Prowadzenie jednocześnie psychoterapii indywidualnej pozwala specjaliście poznać zachowania partnerów w odosobnieniu, aby lepiej zrozumieć podłoże Waszych problemów. Jeśli nastawiacie się na rozstanie, warto skorzystać z mediacji (negocjacje rozwodowe).

Psychoterapia par – kiedy warto udać się po pomoc?

 

Zawalcz o związek, odbudowując zaufanie do partnera, jeśli Wasza relacja nie jest toksyczna i macie motywację do naprawienia błędów. Psychoterapia par pomaga rozpoznać problemy, rozłożyć je na czynniki pierwsze, przeanalizować i wypracować wspólnie dobre rozwiązanie. Psychoterapeuta par wspiera, gdy pojawiają się różnice poglądów i narasta frustracja z powodu wzajemnego niezrozumienia i nieumiejętności wyrażania swoich potrzeb. Na pewno zastanawiasz się, czy związek z tak poważnymi problemami da się jeszcze uratować. Odpowiedź tkwi w Tobie.

 

Bądź sobą w relacji z partnerem i zadbaj o swoje szczęście, korzystając ze wsparcia specjalisty. Choć w każdym związku czasem pojawiają się problemy, ich podłoże i przebieg mogą być różne. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy w grę wchodzi przemoc lub psychiczne znęcanie się. Warto wówczas umówić się na wizytę indywidualną i poprosić psychoterapeutę o pomoc.

Jeśli w Twoim związku pojawiły się problemy, z którymi nie możesz się uporać, psychoterapia par jest jednym z najlepszych sposobów na odzyskanie równowagi. W Centrum IDEA Kraków znajdziesz wsparcie doświadczonych psychoterapeutów, którzy specjalizują się w rozwiązywaniu konfliktów na każdym etapie związku, nie tylko w małżeństwie. Warto zgłosić się po pomoc do specjalisty jak najwcześniej, aby zrozumieć siebie nawzajem, złagodzić ból, który towarzyszy konfliktom, zdradzie, wypaleniu lub braku komunikacji.

 

Szczera rozmowa z partnerem pod okiem psychoterapeuty wspiera w budowaniu więzi, odbudowie przyjaźni, a także pomaga rozstać się w zgodzie i pogodzić ze stratą. Psychoterapia par opiera się przede wszystkim na dialogu i pogłębionej analizie Waszych emocji, stając się impulsem do zmiany na lepsze.

Psychoterapia par Kraków

Psychoterapia par Kraków

e-mail: centrum.idea@op.pl

tel. 663 430 340

   Wielospecjalistyczne centrum

    diagnozy, terapii i rozwoju

    dla dzieci, młodzieży i rodzin

IDEA

Kraków - Stare Podgórze

ul: Kalwaryjska 16 lu 5

(w pasażu)