IDEA

  Wielospecjalistyczne centrum

  diagnozy, terapii i rozwoju

  dla dzieci, młodzieży i rodziców

Skontaktuj się

Justyna Ptak-Ciborowska Kraków

Nazywam się Justyna Ptak-Ciborowska, jestem pomysłodawczynią i koordynatorką pracy

Centrum IDEA.

Projekt ten zrodził się w mojej głowie w momencie kiedy sama szukałam fachowej pomocy dla mojego dziecka. Trudności w dotarciu do specjalistów, długie terminy oczekiwania na wizytę, konieczność odwiedzania szeregu gabinetów - nie zawsze sprawdzonych, powodowały, że marzyłam o jednym wielospecjalistycznym miejscu, gdzie rodzice i dzieci mogli by otrzymać wszechstronną pomoc i wsparcie.

W Centrum IDEA współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami: psychiatrami, psychologami, terapeutami, neurologopedami, pedagogami. Zajmujemy się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży i rodzin. Oferujemy terapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży, rodziców, rodzin i par. Prowadzimy warsztaty rozwojowo - terapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty umiejętności rodzicielskich. Prowadzimy zajęcia z integracji sensorycznej, terapii logopedycznej i pedagogicznej, terapii Tomatisa, terapii ręki, i inne.

e-mail: centrum.idea@op.pl

tel. 663 430 340

   Wielospecjalistyczne centrum

    diagnozy, terapii i rozwoju

    dla dzieci, młodzieży i rodzin

IDEA

Kraków - Stare Podgórze

ul: Kalwaryjska 16 lu 5

(w pasażu)

 

Wraz ze mną
Centrum IDEA tworzą:

  • mgr Anna Bukowska - pedagog, socjoterapeuta

  • mgr Iwona Kostka - pedagog, diagnosta i trener Integracji Sensorycznej

  • mgr Beata Wojciechowska - psycholog, specjalista d/s Terapii Tomatisa

  • mgr Irena Michalewska - psycholog, psychoterapeuta

  • mgr Joanna Skarbińska - pedagog

  • mgr Magdalena Skibińska - neurologopeda, oligofrenopedagog

  • mgr Aneta Spisak - pedagog

Z wykształcenia jestem pedagogiem, psychologiem klinicznym dzieci i młodzieży i psychoterapeutą dzieci i młodzieży. Od 2006 roku pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Zajmuję się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, wsparciem i psychoedukacją rodziców. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówce oświatowej, szkole podstawowej, świetlicy środowiskowej, ośrodku opiekuńczo - wychowawczym, Poradni Zdrowia Psychicznego i Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

 

Ze względu na specyfikę pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w swojej praktyce łączę podejście psychodynamiczne, poznawczo - behawioralne i systemowe. Swoją pracę systematycznie superwizuję u certyfikowanego superwizora doświadczonego w pracy z tą grupą docelową.

 

Prywatnie jestem żoną, mamą czwórki dzieci, wielkim wielbicielem zwierząt i przyrody.

Pasjonuje mnie kino, górskie wyprawy i morskie żeglowanie.